Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Folwarcznej 21 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Folwarcznej 21 – Mały Kack (obecnie Orłowo) w Gdyni, z zespołu 7 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku.
Fotografia przedstawia budynek składający się z dwóch prostych brył o nieznacznej różnicy wysokości, oddzielonych masywną, ślepą ścianą z cegły nietynkowanej. Całość dwukondygnacyjna, posadowiona na cokole,  kryta płaskim dachem.  U zwieńczenia ściany wystający gzyms. Mniejsza z brył, na pierwszym planie posiada jedno wysokie okno w narożu elewacji frontowej oraz wejście po schodkach, przy wystającym elemencie muru oddzielającego poszczególne bryły. Po drugiej stronie muru, na elewacji drugiej z brył, po jednym oknie na każdej z kondygnacji. Boczna elewacja z dwoma oknami na drugiej kondygnacji oraz dodatkowym wejściem przy narożu budynku od strony frontowej.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „ Rippiner= Tuchler” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Folwarcza”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/48/2

Wymiary: 20,3 x 21,0 cm (karta), 7,5 x 10,5 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL