Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Popiela 6

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Popiela 6, z zespołu 38 kart z fotografiami budynków z okresu okupacji niemieckiej.
Z naklejoną czarno-białą fotografią budynku przy prawym boku, z naniesionymi odręcznie danymi w języku niemieckim. Na odwrocie, dodatkowo zamieszczona jest koperta z dwoma negatywami czarno-białymi i fotografią budynku.

Zdjęcie przedstawia dwukondygnacyjny budynek mieszkalny. Dom w trakcie budowy, w stanie surowym, zamkniętym. Na około widoczne rusztowania. Obiekt murowany, nieotynkowany. Dach wielospadowy, kryty dachówką. Obok przyklejony parterowy garaż.
Widoczna na zdjęciu boczna elewacja z jednym oknem w parterze, bliżej narożnika. Od połowy ściany dobudówka w postaci parterowego garażu, z bramą na prostopadłej ścianie i jednym oknem na drugiej. Część frontowej elewacji, bliżej centrum zdjęcia, wysunięta do przodu. Na jej ścianie po jednym szerokim oknie na każdym piętrze. Widoczny fragment cofniętej elewacji z osią okien przy dalszym narożniku. Po środku, w dachu, lukarna o dachu pulpitowym ze spadkiem równoległym do głównej połaci. Za rogiem taras na słupach w trakcie budowy.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Author: nieznany

Date: 20.05.1941

Signature: MMG/HM/II/879/14

Measurements: 15 x 21 cm

Material: tektura, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL