Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Array

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 78a z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym “Foto 374/11”. Zdjęcie przedstawia budynek mieszkalny typu barak o numerze 78a umiejscowiony przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów w Gdyni. Budynek parterowy z dwuspadowym dachem w ujęciu frontowym. Elewacja budynku biała, widoczny sporych rozmiarów ubytek na ścianie frontowej. Przed budynkiem, na pierwszym planie fotografii, znajduje się ogródek uprawny. Tuż przy przedniej ścianie budynku, z lewej strony zdjęcia stoi młody mężczyzna trzymający łatę. Z lewej i prawej strony zdjęcia do budynku prowadzi drewniane ogrodzenie. Z prawej strony znajduje się furtka. Wejście do budynku znajduje się na skraju frontowej ściany, bliżej prawej strony zdjęcia. Drzwi są otworzone, prowadzą do nich dwa niskie schody. Na dachu widoczny komin oraz przyłączenie elektryczności. Z lewej strony fotografii, za drewnianym ogrodzeniem widoczne drewniana budowla, a z prawej betonowy blok mieszkalny.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy, z niemieckiej na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszyno-drukiem: “Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na “Morska- Czerw. Kosynierów”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: Array

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/89

Measurements: 20,7x21,4cm (wymiary karty); 6,7x 9,7 cm (wymiary

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL