Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 27 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym “Foto 374/11”. Zdjęcie przedstawia  budynek mieszkalny nr 27 przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów w Gdyni. Budynek 5-kondygnacyjny z użytkowym poddaszem i dwuspadowym dachem i mansardą. Budynek w ujęciu boczno frontowym. Ściana widoczna z lewej strony fotografii pozbawiona okien. Parter budynku z przeznaczeniem na lokale użytkowe, z trzema witrynami sklepowymi. Nad witryną usytuowaną z lewej strony, na wysokości drugiej, trzeciej i czwartej kondygnacji, znajdują się balkony.
Budynek bezpośrednio przylega do widocznego wgłębi zdjęcia budynku numer 29 i stanowi z nim jedną całość. Przed budynkiem widoczny deptak, a na nim dwoje przechodniów: mężczyzna w czarnym garniturze oraz dziewczynka pchająca wózek. W prawej części zdjęcia drzewa liściaste. W lewej dolnej części zdjęcia widoczne ogrodzenie o konstrukcji murowanej z drewnianymi szczebelkami, a za nim gęsto zadrzewiony ogród.. W tle wzgórze porośnięte trawą oraz las.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy z niemiecko na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszynopisem: “Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na “Morska- Czerw. Kosynierów”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/132

Measurements: 21,3x20,6cm (wymiary karty); 6,8x 9,8 cm (wymiary

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL