Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 26

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym “Foto 506/1”. Zdjęcie przedstawia  budynek mieszkalny nr 26 przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów w Gdyni. 1-kondygnacyjny, ceglany budynek mieszkalny z użytkowym poddaszem, z dwuspadowym dachem. Bryła budynku nieregularna. Na fotografii widoczna dobudowa, prawdopodobnie służąca jako stodoła z trzema drewnianymi skrzydłami drzwiowymi. Do bocznej ściany budynku przylega wiatrołap pokryty odrębnym dwuspadowym dachem. W tle, z lewej strony fotografii widoczna zabudowa przemysłowa, a z prawej słup nadawczy. Otoczenie surowe.  
Z lewej strony fotografii pochylone w stronę domu drzewo z powyginanymi gałęziami. Otoczenie piaszczyste. Na pierwszym planie sterta kamieni. Z prawej strony zagroda służąca jako wybieg dla kur.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy z niemiecko na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszynopisem: “Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na “Morska- Czerw. Kosynierów”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/133

Measurements: 20,6 x 21,4 cm (karta); 6,5 x 9,8 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL