Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 114/116

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym “Foto 564/5”. Zdjęcie przedstawia parterowy budynek mieszkalny nr 114/116 przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów w Gdyni. Z prawej strony fotografii znajduje się otwarta, drewniana brama wjazdowa prowadząca na ogrodzoną białym, drewnianym płotem posesję. Nad bramą umieszczony jest biały szyld z dużym, drukowanym napisem: “Sage & Hobelwerk Werner Wege”. Tuż za szyldem, z prawej strony fotografii znajduje się fragment drewnianego budynku, prawdopodobnie stodoły, z zadaszoną przestrzenią wydzieloną z jego prawej strony. Z lewej strony fotografii znajduje się murowany parterowy budynek z kopertpwym dachem oraz 2 kominami. Widoczna na zdjęciu ściana budynku z dwoma dużymi oknami w znacznej części zarośnięta roślinnością.
W głębi zdjęcia, w centralnym punkcie fotografii widoczny drewniany budynek. Wzdłuż posesji biegnie brukowana ulica oraz chodnik.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy z niemieckiej na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszyno-drukiem: “Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na “Morska- Czerw. Kosynierów”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1940-1949

Signature: MMG/HM/II/30/61

Measurements: 20,6x21,4cm (wymiary karty); 6,8x 9,9 cm (wymiary

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL