Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Beniowskiego 26 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Beniowskiego 26 w Gdyni, z zespołu 15 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku.
Zdjęcie przedstawia Budynek mieszkalny o jednej pełnej kondygnacji, podpiwniczony, z wysokim poddaszem użytkowym. Zlokalizowany przy ul. Beniowskiego 26. Obiekt na planie kwadratu. Posadowiony na wysokim cokole, sięgającym poziomu posadzki parteru. Wejście po schodach. Ściany tynkowane. Pod dachem pas fryzu, oraz wystający gzyms. Całość zwieńczona dachem naczółkowym z półszczytem dolnym i górnym, z kalenicą głównej połaci prostopadłą do drogi.
Na zdjęciu widać południową i wschodnią elewację. Wejście przy południowym narożniku wschodniej elewacji, po schodach z ozdobną, metalową balustradą. Portal zwieńczony półokrągłym łukiem. Na środku pozostałej części ściany jedno małe, kwadratowe okienko, pod nim okno piwniczne. Nad nim lukarna, zwieńczona dachem równoległym do głównej połaci. Południowa elewacja z oknami w rozstawie dwuosiowym. Oś zachodnia to okienko piwniczne oraz prostokątne okno w parterze. Na wschodniej osi takie samo okienko w piwnicy i duże, półokrągłe okno w parterze okolone ażurową,  drewnianą konstrukcją. Półszczyt dolny elewacji symetryczny względem środka. Z każdej strony po jednym większym oknie bliżej centrum i jednym małym, kwadratowym na skraju. Półszczyt górny pokryty deskami.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/13/7

Measurements: 20,7x21,4 cm (karta), 6,9x10,2 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL