Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku na Placu Górnośląskim 20

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku na Placu Górnośląskim 20 w Gdyni, z zespołu 19 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu oraz z naniesionymi danymi technicznymi budynku.
Zdjęcie trzykondygnacyjnego budynku z poddaszem i wyższym parterem z usługami, przy Placu Górnośląskim 20. Obiekt na planie prostokąta z wystającym elementem od zaplecza. Ściany murowane, nieotynkowane. Brak stolarki okiennej powyżej parteru. Dach dwuspadowy o niewielkim kącie nachylenia połaci.
Na zdjęciu boczna- pusta elewacja oraz główna fasada. Symetryczna względem środka. W parterze wejście w centrum, po bokach po jednej większej witrynie, z dodatkowymi wejściami bliżej środka. Parter oddzielony gzymsem od wyższych kondygnacji. Tam po jednym kwadratowym otworze okiennym na każdej z trzech osi. Środkowe okno na trzecim poziomie z wyrwą po środku, sięgającą do podłogi. W pasie poddasza niższe otwory.
Na odwrociu karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „ Fritz Grön=Platz= Befreiungspl.” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Plac Kaszubski”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939 -1945

Signature: MMG/HM/II/57/4

Measurements: 20,3 x 21,0 cm (karta), 7,3 x 9,7 cm (fotografia)

Material: tektura, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL