Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Tabela norm jednorazowego daru na odbudowę stolicy – wrzesień 1946

Detailed description:

Afisz z „Tabelą norm jednorazowego daru na odbudowę stolicy” ustaloną przez reprezentantów grup społecznych wraz z Naczelną Radą Odbudowy miasta stołecznego Warszawy.  Działania określone w ramach ogólnokrajowej akcji pomocy, pod hasłem „ wrzesień miesiącem mobilizacji sił całego narodu dla odbudowy Stolicy”. Jest wezwanie obywateli polskich do zadeklarowania i wpłacenia we wrześniu 1946 roku „jednorazowego daru na odbudowę Stolicy”. W punktach zostały określone minimalne kwoty w zależności od przynależności do grupy społecznej. Uwzględnieni zostali:
przedstawiciele handlu, przemysłu, rzemiosła; wolne zawody; robotnicy i pracownicy; oficerowie i szeregowi; księża; artyści teatrów; studenci oraz młodzież szkolna.
W punkcie II przedstawione zostały obiekty które zostały dofinansowane przez poszczególne grupy społeczne. Punkt II określa miejsca gdzie należy dokonać wpłaty. W ostatnim punkcie jest informacja o emisji specjalnych pokwitowań, które otrzymać mieli ofiarodawcy przy dokonaniu wpłaty. W lewym dolnym rogu zamieszczona jest data i miejsce wykonania afiszu: wrzesień 1946 r.

Additional information:

Object belongs to the collection:

Plakaty - Afisze

Object categories:

Events City

Period:

1945-1949

Technique:

Print

Kind/type:

Placard

Author: nieznany

Date: 1946

Signature: HM/PL/320

Measurements: 42 x 31

Material: papier

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL