Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Array

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 94 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną w prawym rogu czarno-białą fotografią, pod którą umieszczono odręczny napis “Foto 372/6”. W lewym górnym rogu umieszczono odręcznie sygnaturę obiektu. Obok zdjęcia znajduje się plan usytuowania budynku z zarysem jego kształtu, oraz nazwami otaczających ulic. Poniżej zdjęcia i planu, bliżej lewego dolnego rogu karty sytuacyjnego znajduje się tabelka na dane techniczne, niewypełniona. Obok tabelki, po prawej stronie karty znajduje się dopisany ołówkiem napis “zwII/51”.
Fotografia przedstawia budynek gdyńskiej mleczarni. Pierwsza część budynku jest trzypiętrowa, posiada drzwi wejściowe znajdujące się w szczycie budynku. Pomiędzy oknami pierwszego i drugiego piętra, na białymtle znajduje się napis “Molkerei Gotenhafen”. Druga, niższa część posiada rampę załadunkową, na którą wchodzi się po schodkach z poziomu ulicy. Budynek posiada duży komin.
Przed budynkiem widoczna jest ulica, oraz słup sieci elektrycznej.
Na odwrocie zdjęcia znajduje się tabelka z opisem technicznym budynku w języku niemieckim. W rubryce z nazwą ulicy znajduje się przekreślony, wykonany na maszynie napis “Albert Forster – 150-te”. Obok dopisana odręcznie polska nazwa ulicy “Morska – Czerwonych Kosynierów”. Odręcznie dopisany numer budynku – “94”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: Array

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/83

Measurements: 20,6x21,4cm (wymiary karty); 6,9x 9,9 cm (wymiary

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL