Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 49 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynków. Na fotografii zestawienie budynków typu barakowego przy ulicy Morskiej 49 (dawniej Czerwonych Kosynierów), na planie prostokątów,
Z lewej strony fotografii fragment drewnianej, zadaszonej konstrukcji. Po prawej stronie drewniany pawilon, prawdopodobnie o przeznaczeniu magazynowym, o dachu dwuspadowym, o lekkim nachyleniu.
W tle widoczne fragmenty budynków otynkowanych, o przeznaczeniu użytkowym.
Przy obiekcie po lewej stronie, zeskładowane belki drewniane, wystające z konstrukcji grabie,stojący mężczyzna. Drugi przy budynku naprzeciwległym, przy którym zeskładowane są drewniane beczki, wiadra, meble.
W oddali szpaler drzew.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim “Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u “Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną “Morska”.
W jednej z rubryk znajdują się napisy ” Kontor, Lagerräume u.Schuppen der Baufirma Koy.” co może określać budynki jako kantorek oraz magazyny firmy budowlanej.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/121

Measurements: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,6 x 9,8 cm (fotografia)

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL