Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 46 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek użytkowy przy ulicy Morskiej 46 (dawniej Czerwonych Kosynierów), na planie prostokąta, podmurowany, otynkowany, o dachu prostym, o znacznym stopniu nachylenia. W widocznej elewacji frontowej widoczne trzy, prostokątne otwory okienne, w szczycie jedno okno i jeden mały otwór. Przy widocznej krawędzi budynku, nad oknami mieści się szyld o polu prostokątnym, złożony z poziomo zestawionych desek, pomalowanymi z napisami, możliwym do odczytu jest ” Elibor”.
Do szczytu budynku przystaje brama wejściowa i wjazdowa, obie otwarte do podwórka, złożone z prostych desek, drewnianych. Nad furtką wejściową mieści się mała prostokątna plakietka z napisem ” Elibor A.G.”.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim “Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u “Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną “Morska”. W jednej z rubryk znajduje się napis ” Lagerplatz “Elibor” A.G.”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/123

Measurements: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,7 x 9,8 cm (fotografia)

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL