Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

nieznana

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Korzeniowskiego 25 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Korzeniowskiego 25 w Gdyni, z zespołu piętnastu kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej. Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku.

Zdjęcie przedstawia trzykondygnacyjny budynek na planie zbliżonym do prostokąta z dostawionymi przy kantach elementami. Ściany murowane, pokryte klinkierowymi płytkami w orientacji pionowej. Dach płaski. Na fotografii frontowa elewacja. Wejście z prawej strony, w wysuniętej do przodu bryle, pod wystającym daszkiem. Nad nim jedno okno. Z lewej strony, w centralnej części pozostałego pola ściany jedno szerokie okno, na obydwu kondygnacjach. Bryła z tyłu z czterema małymi okienkami ponad wejściem. Wklęsły narożnik pomiędzy dwoma bryłami wypełnia okno na drugiej kondygnacji. Poniżej dach, nad krużgankiem. Pod dachem, na dłuższej ścianie trzy lufciki oraz wejście przy wklęsłym narożniku. Na drugiej ścianie jeszcze jeden, mniejszy lufcik. Druga ściana wyższej z brył z jednym oknem narożnym na drugiej kondygnacji, od strony zaplecza. Z lewej strony parterowy garaż połączony z krużgankiem tylnym narożnikiem. Od frontu duża, biała, drewniana brama zajmująca prawie całą ścianę.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „Prinz Eugen” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ ul. Korzeniowskiego”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Technique:

Typescript photography

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznana

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/90/7

Measurements: 20,3 x 21,0 cm (karta), 6,9 x 10,2 cm (karta)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL