Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bema 3 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bema 4 w Gdyni, z zespołu 17 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku na planie, rozczłonkowanego prostokąta.
Na fotografii budynek czterokondygnacyjny, podpiwniczony, otynkowany, o dachu płaskim. Fasada budynku przepruta otworami okiennymi na pięciu osiach. Na trzech osiach centralnych mieści się nisza prostokątna. W kondygnacji przyziemia, na osi symetrii, znajdują się drzwi wejściowe oraz okna po obu stronach. W wyższych kondygnacjach, na trzech osiach centralnych znajdują się balkony o balustradach z poziomo ustawionych metalowych prętów. Okna na osiach pierwszej i piątej o podziale na trzy pola. Teren przed budynkiem ograniczony przez metalowy, ażurowy płot zamontowany na murku betonowym. Budynek w ciągu kamienic, czterokondygnacyjnych, otynkowanych budynków mieszkalnych o układzie geometrycznym.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „Schlageter” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Bema”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/12/16

Measurements: 20,3 x 21,1 cm (karta), 10,6 x 7,5 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL