Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bednarskiej 4a

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bednarskiej 4a w Gdyni, z zespołu 3 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej. Z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku na odwrocie karty.
Na fotografii budynek mieszkalny, podmurowany, parterowy z poddaszem użytkowym, o dachu dwuspadowym, krytym dachówką, otynkowany. Fasada budynku o układzie symetrycznym. Cztery prostokątne otwory okienne z drewnianymi okiennicami i opaskami wokół okien oraz dwie pary drzwi obok siebie, na osi centralnej. W elewacji szczytu, w partii przyziemia dwa otwory okienne z drewnianymi okiennicami i opaskami. Pierwszą kondygnacje flankuje prosty gzyms. W partii poddasza, na osi centralnej prostokątny otwór okienny, po jego bokach znajdują się małe otwory w kształcie ćwiartki koła. W kalenicy dachu dwa prostopadłościenne, murowane kominy. Budynek znajdują się w obniżeniu terenu, w otoczeniu drzew pozbawionych liści. W tle częściowo widoczny jest inny budynek mieszkalny o dachu dwuspadowym.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Steiler-Weg.” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Bednarska”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/11/1

Measurements: 20,3 x 21,0 cm (karta), 7,5 x 10,6 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL