Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bielskiej 14 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek przy ulicy Bielskiej 14, parterowy z niskim strychem, typu barakowego, o dachu płaskim, otynkowany. W elewacji frontowej drzwi z nadświetlem oraz dwa otwory okienne w partii przyziemia, a nad oknem z prawej strony drzwi, na jego osi, dwa małe otwory okienne w partii niskiego strychu. W szczycie znajduję się jedno okno.
Na pierwszym planie widoczne jest proste ogrodzenie z desek, o które oparte są prostokątne ścianki złożone z desek oraz jedna leżąca na ziemi. Przy szczycie budynku, oparty o ścianę znajduję się rower, przed nim, oparta drewniana rama z wypełnieniem i skrzyżowanymi szczebelkami. W tle, z lewej strony widoczne fragmenty zabudowy murowanej i drewnianej. Z prawej strony drzewa.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Rybniker=Schulitzer” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „Bielska”. W rubryce określonej przez napis ” Stadtgebiet von” mieści się wypełnienie „Gotenhafen Klein Katz”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/14/3

Wymiary: 20,3 x 21,0 cm (karta), 7,1 x 10,3 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL