Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Array

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 78 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym “Foto 375/3”. Zdjęcie przedstawia budynek mieszkalny nr 78 przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów w Gdyni. Budynek 1-kondygnacyjny typu barakowego z płaskmi dachem i kominem. Na fotografii budynek umiejscowiony jest za przesłaniającym go drewnianym ogrodzeniem. Budynek w ujęciu frontowo-bocznym. Z lewej strony zdjęcia znajduje się ściana, w której umieszczone są drzwi wejściowe oraz trzy okna z białymi framugami. W drugiej widocznej na zdjęciu ścianie również znajdują się dwa okna, ale usytuowane bardzo blisko siebie i przy krawędzi domu. Na pierwszym planie widoczny pozujący mężczyzna trzymający łatę, który stoi przed ogrodzeniem na polu uprawnym. Na terenie działki przed domem widoczna bujna roślinność, która przedostaje się poza ogrodzenie. Z lewej strony w oddali widoczny fragment innego budynku mieszkalnego o jasnej elewacji. Na zdjęciu znajdują się również trzy słupy telegraficzne.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy z niemiecko na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszynodrukiem: “Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na “Morska- Czerw. Kosynierów”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: Array

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/92

Measurements: 20,7x21,4cm (wymiary karty); 6,8x 9,9 cm (wymiary

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL