Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Array

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 76 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym “Foto 374/11”. Zdjęcie przedstawia budynek mieszkalny nr 76 przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów w Gdyni. Murowany budynek 1-kondygnacyjny w ujęciu frontowo-bocznym z poddaszem użytkowym i dwuspadowym dachem z kominami. Elewacja szara. Budynek usadowiony prostopadle do brukowanej ulicy, wzdłuż której biegnie chodnik, lecz na niższym poziomie. Przed wejściem do budynku, umiejscowionym w krótszej ścianie budynku, rośnie drzewo. Tuż nad drzwiami znajduje się kwadratowe okno bez przegród. Na chodniku z prawej strony fotografii stoi duży, wychodzący poza kadr zdjęcia, drewniany słup telegraficzny. Na ścianie znajdującej się z prawej strony zdjęcia widoczne trzy rynny oraz 10 okien opatrzonych ciemnymi okiennicami. Pod nimi fragment piaszczystego terenu. Na rogu budynku stoi chłopiec trzymający łatę.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury. Na odwrocie karty opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszynodrukiem: “Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na “Morska- Czerw. Kosynierów”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: Array

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/94

Measurements: 20,7x21,4cm (wymiary karty); 6,7x 9,9 cm (wymiary

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL