Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bema 19 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bema 20 w Gdyni, z zespołu 17 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku na jej odwrocie. Budynek na planie rozczłonkowanego prostokąta, z występami półkolistym i prostokątnym.

Na fotografii budynek czterokondygnacyjny, otynkowany, o dachu płaskim. W elewacji tylnej dwa ryzality prostokątne pomiędzy którymi znajdują się małe okna na dwóch osiach w każdej z kondygnacji. Elewacja boczna przepruta dwiema osiami prostokątnych otworów okiennych. Na pierwszej od lewej, okna o podziale na sześć pól. Na drugiej osi, w kondygnacji drugiej i trzeciej okna balkonowe z balkonami o balustradach metalowych. Przy bocznej ścianie, stoi mężczyzna z łata, przed tylną widoczne dwa metalowe duże śmietniki.

Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „ Schlageter” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „Bema”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/12/3

Measurements: 20,3 x 21,1 cm (karta), 10,6 x 7,5 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL