Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bema 14 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bema 14 w Gdyni, z zespołu 17 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku na planie prostokąta z dołączonym kwadratem.

Na fotografii drewniany budynek parterowy, z dobudowanym drewnianym gankiem zwieńczonym daszkiem namiotowym. Elewacja frontowa o sidingu drewnianym, budynku przepruta otworami okiennymi o podziale na trzy kwatery z drewnianymi ościeżami wokół. Do prawej ściany budynku dobudowany niewiele niższy budynek o sidingu drewnianym, jednym oknie i drzwiach. W tle wielokondygnacyjne budynki mieszkalne.
Przed budynkiem stoi mężczyzna z łatą. Na pierwszym planie teren trawiasty, wytyczona ścieżka do wejścia, wzdłuż której zamontowany drut poziomo na metalowych słupach.

Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „ Schlageter” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Bema”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/12/6

Measurements: 20,2 x 21,0 cm (karta), 7,5 x 10,5 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL