Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku na Placu Górnośląskim 4

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku na Placu Górnośląskim 4 w Gdyni, z zespołu 19 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu oraz z naniesionymi danymi technicznymi budynku.
Zdjęcie przedstawia trzykondygnacyjny budynek mieszkalny z poddaszem i usługami w parterze, znajdujący się pod numerem 4 pierzei Placu Górnośląskiego. Obiekt na planie prostokąta. Ściany murowane, kryte tynkiem. Dach dwuspadowy o niewielkim stopniu nachylenia połaci, kryty papą. Widok głównej fasady, od strony placu. W parterze wejście z naświetlem w centrum. Po bokach symetrycznie ustawione witryny z dodatkowymi wejściami bliżej środka. Nad nimi, na całej szerokości niewielki gzyms oddzielający parter od reszty budynku. Powyżej trzy osie okien, z czego stolarka centralnej z nich nieco węższa od pozostałych. W pasie poddasza niższe, podłużna okienka.
Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „ Fritz Grön=Platz= Befreiungspl.” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „Plac Kaszubski”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939 -1945

Signature: MMG/HM/II/57/17

Measurements: 20,3 x 21,0 cm (karta), 7,3 x 9,7 cm (fotografia)

Material: tektura, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL