Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku na Placu Górnośląskim 15

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku na Placu Górnośląskim 15 w Gdyni, z zespołu 19 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu oraz z naniesionymi danymi technicznymi.
Zdjęcie przedstawia trzykondygnacyjny budynek mieszkalny z poddaszem i usługami w parterze, zlokalizowany przy Placu Górnośląskim 15. Obiekt na planie prostokąta. Ściany murowane, pokryte tynkiem. Dach dwuspadowy o niewielkim kącie nachylenia połaci.
Na zdjęciu główna fasada budynku. W parterze, w samym centrum mieści się wejście. Po bokach symetrycznie rozstawione witryny, zajmujące większą część pozostałego pola ściany, z dodatkowymi wejściami bliżej środka. Bezpośrednio nad nimi gzyms oddzielający parter od wyższych kondygnacji. Te o trzech osiach okien, z czego środkowa z balkonem o pełnej balustradzie. W pasie poddasza niższe okna. Widoczna również ślepa ściana od strony południowej.
Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „ Fritz Grön=Platz= Befreiungspl.” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Plac Kaszubski”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939 -1945

Signature: MMG/HM/II/57/8

Measurements: 20,3 x 21,0 cm (karta), 7,3 x 9,7 cm (fotografia)

Material: tektura, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL