Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Zygmunta Augusta 8 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Zygmunta Augusta 8 w Gdyni, z zespołu 5 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.

Karta z naklejoną fotografią czarno-biała w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i tabelkami przeznaczonymi do wypełnienia danymi technicznymi budynku.
Na fotografii budynek przy ulicy Zygmunta Augusta 8, na planie prostokąta o rozczłonkowanym krótszym boku. Budynek mieszkalny w ciągu kamienic, trzykondygnacyjny, podpiwniczony, murowany, o dachu płaskim. Na trzech osiach, od lewej, elewacja przepruta otworami okiennymi zabitymi deskami, nieotynkowana. W dalszej części na sześciu osiach okna zakryte od wewnątrz deskami. Widoczne fragmenty innych kamienic, otynkowanych. Na osi symetrii fasady, stoi mężczyzna trzymający łatę.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Burgunden” przekreślona. Poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Zygmunta Augusta”. W dolnej rubryce, określonej przez „Unmerkungen”, mieści się notka w języku niemieckim „Ecke Hermann Göring=Strasse – Postamt”, czyli określenie lokalizacji, wskazanie umiejscowienia poczty na rogu przeszywających się ulic „Hermann Goring Straße” czyli 10 Lutego i „Burgunden straße” Zygmunta Augusta.

Additional information:

Object categories:

City Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/8/3

Measurements: 20,3 x 21,0 cm

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL