Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 6 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek przy ulicy Morskiej 6 (dawniej Czerwonych Kosynierów), jednokondygnacyjny z poddaszem użytkowym, otynkowany, o dachu dwuspadowym, krytym dachówką, z dwoma prostopadłościennymi kominami w centrum kalenicy. Budynek podmurowany. W fasadzie widoczne prostokątne otwory okienne i drzwi na osi centralnej. Do szczytu budynku przystaje pomieszczenie typu barakowego, widoczna okładzina z desek, drzwi, otwarte okno, o dachu płaskim, krytym papą. W pierwszej kondygnacji szczytu, prostokątny otwór okienny, powyżej którego,  znajduje się spocznik, drewnianych schodów prostych prowadzących do drzwi w poddaszu.
Przy narożu budynku stoi mężczyzna trzymający łatę. Przed budynkiem roślinność i w tle niewyraźnie widoczny słup sieci elektrycznej.
W spisie właścicieli domów z okresu 1936-1937, budynek należy do Michała Sampa.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim “Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u “Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną “Morska”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/151

Measurements: 20,3 x 21,0 cm (karta), 6,8 x 10,0 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL