Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Folwarcznej 11 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku w Małym Kacku (obecnie Orłowo) przy ulicy Folwarcznej 11 w Gdyni, z zespołu 7 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku.
Zdjęcie przedstawia dwukondygnacyjny pałac z poddaszem i podpiwniczeniem, w stylu eklektycznym.  Dach skośny, o dużym kącie nachylenia, kryty dachówką. Całe założenie oparte na osi symetrii. W centralnej części frontu ryzalit zwieńczony szczytem schodkowym, Każdy ze stopni posiada fryz oraz wystający gzyms na samej górze a także ozdobna wieżyczkę przy każdym boku. W centralnej osi, na najwyższej kondygnacji oculus, poniżej trzy osie okien zwieńczonych łukiem, z gzymsem u nasady, łączącym wszystkie okna. Na środku parteru wejście na niewielkim wzniesieniu. Boczne części elewacji frontowej z dwoma rzędami okien o równym rozstawie. Fasady skrzydeł jednoosiowe, zwieńczone ozdobnym szczytem oraz dostawioną wieżyczką. Gzyms na wysokości okapu, po 2 pilastry z każdej strony okna. W szczycie niewielkie okno. Elewacja boczna z sześcioma osiami okien, oddzielonych pilastrem. W osiach okien, miedzy Pietrami litery „T”, „N”, „S”, „W”  
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „ Rippiner= Tuchler” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „Folwarczna”.

Dodatkowe dane:

Obiekt należy do kolekcji:

Kategorie obiektu:

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/48/6

Wymiary: 20,2 x 21,1 cm (karta), 7,3 x 10,3 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL