Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

nieznana

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 11 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy I Armii Wojska Polskiego  w Gdyni, z zespołu 19 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu i naniesionymi danymi technicznymi budynku.
Fotografia przedstawia budynek na planie prostokąta z występem od strony tylnej elewacji, mieszczący się pod numerem 11 na ul. I. Armii Wojska Polskiego. Budynek jednej kondygnacji, z poddaszem. Dach dwuspadowy o kalenicy równoległej do ulicy.  Ściany tynkowane.
Na zdjęciu elewacja od strony ulicy. Z trzema nieregularnie rozstawionymi osiami okien. Na parterze okna prostokątne, w pasie poddasza zwieńczone łukiem. Wystający, przed elewację boczną, dach podparty drewnianymi belkami na wysokości okapu.
Na drugim planie widać wielokondygnacyjny budynek w stanie surowym, bez otynkowania oraz stolarki. Dach płaski. Regularna siatka kwadratowych otworów okiennych, na każdej z kondygnacji. Łącznie 5 osi. Boczna elewacja z wystającym przed lico ściany a także ponad dach ryzalitem, o mniejszych, symetrycznie rozstawionych okienkach na każdym piętrze.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „Mackensen” przekreślona. Poprawiona odręcznie na nazwę polską „ ul. Lipowa – I Armii W.P.”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznana

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/7/13

Measurements: 20,3 x 21,0 cm (karta), 7,5 x 10,6 cm (fotografia)

Material: tektura, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL